دکتر فقیهیعضویت
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

پاک کننده های مناسب صورت


شستشوی پوست یک ضرورت است اما اینکه با چه ماده ای شستشوشود بستگی به وضعیت پوست افراد دارد. وقتی شخصی پوست خشکی دارد مسلما باید از شستشوکننده هایی که اسیدیته بیشتر، قلیای کمتر و PHهای پایینتری دارند، استفاده کند. وقتی پوستی نرمال است ممکن است خیلی در این زمینه مشکل نداشته باشند. البته پوستهای نرمال نیز گاهی خشک و گاهی چرب میشوند این به آن معناست که وقتی شخص میگوید پوست من چرب نیست و خشک هم نیست اما وقتی میشویم خیلی احساس خشکی میکنم، یعنی این پوست نرمال رو به خشکی است اما اگر چنین شکایتی نداشته باشد یعنی یک پوست نرمال رو به چرب دارد. اما پوست چرب که به محض شستن فورا دوباره چرب میشود، کاملا واضح است که نیاز به شستشوی بیشتری دارد. این نوع پوست محدودیت کمتری در استفاده از صابونها دارد به طوری که اگر کسی پوست چربش را با صابونهای معمولی و حتی بدن شوی هم بشوید، احساس ناخوشایندی به او دست نمیدهد و احساس سوزش و کش آمدگی در پوستش نمی کند.

طبیعتا توصیه اول این است که اگر پوست نیازی به شستشو با صابون یا محلولهای شستشو ندارد، تنها شستشوی با آب کافی است پس بهتر است صورت با آب خالی شستشو داده شود اما اگر میزانی از آلودگی در صورت وجود دارد و حتما باید ماده پاک کنندهای به کار گرفته شود آن زمان باید تشخیص داده شود که چه نوع صابون یا شویندهای برای این فرد مناسب است. خانمها برای پاک کردن آرایش صورت میتوانند از پاک کننده ها و شیر پاکن ها استفاده کنند یعنی الزامی وجود ندارد که برای پاک کردن آرایش حتما از آب استفاده شود ولی اگر کسی دوست دارد حتما صورتش را بشوید باید صابون یا مایع شستشویی مناسب پوست خودش انتخاب شوند. مایعها و ژلهای شستشوی پوست نیز میتوانند برای پاک کردن و شستشوی پوست مناسب باشند و عوارضی ندارند و فقط برای پوستهای خشک باید خیلی دقت شود که مناسب با پوست انتخاب شود و نباید از پایه های خیلی قلیایی استفاده کنند.بهترین شوینده ها برای پوست با توجه به جنس پوست متفاوت است برای پوستهای خشک از صابون ملایم ، معمولی ، صابون معمولی و برای پوستهای چرب ازصابون مخصوص این نوع پوست باید استفاده کرد.در صورتیکه فرد به حساسیت و اگزمای پوستی مبتلا شده باشد باید از شوینده هایی که تحریک پوستی کمتری برای فرد ایجاد میکند، استفاده کرد.

شوینده مناسب تر برای پوستهای مبتلا به اگزما و حساسیت عبارتند از :
پن، شوینده مناسبتری نسبت به صابون برای پوستهای مبتلا به حساسیت و اگزما شناخته میشود همچنین برای بیماریهای خاص پوستی مانند آکنه از صابونهای آن بیماری استفاده میشود.مبتلایان به آکنه پوستی، صابونهای ضد آکنه و ضد میکروب برای تمیزی پوست خود به کار ببرند. همچنین برای پوست خود تردید دارند، بهتر است از پنها و شوینده های غیر صابونی مصرف کنند.

تعداد دفعات شستشوی صورت هم باز به نوع پوست هر فرد بستگی دارد
اگر فرد پوست چربی دارد باید به دفعات بیشتری پوست را بشویید. معمولا پوست خشک در شبانه روز بیش از یک بار به شستشو با پاک کننده ها نیاز ندارد، اما پوست طبیعی تا ۲ بار میتواند با پاک کننده ها شستشو شود و برای پوست چرب حتی بیش از ۳ بار هم اشکالی ندارد.البته شستشو با آب تا هرچندبار در شبانه روز که انجام شود حتی برای پوست خشک هم مجاز است. فردی که پوست خشک دارد و تمایل دارد که پوستش را چندبار بشوید؛ میتواند یکبار در روز که آلودگی پوستش بیشتر است از پاککننده ها استفاده کند و دفعات بعدی فقط با آب خالی صورتش را بشوید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :