پوست کودکان را به خوبی محافظت کنید
تفاوت زگیل تناسلی و زائده های پوستی
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
کاشت موی طبیعی برای بانوان
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
دلایل ایجادتیرگی دور چشم

پوست کودکان را به خوبی محافظت کنید

پوست کودکان را به خوبی محافظت کنید:

نوزادان را از گرما و نور خورشید محافظت کنید.و از معرض قرار گرفتن آنان در ساعات بین 10 صبح تا دو بعدازظهر که اشعه فرابنفش به اوج شدت خود میرسد، خودداری کنيد.

والدین باید از هرگونه استفاده از کرمهای ضدآفتاب برای نوزادان خودداری کنند چرا که پوست نوزادان بسیار نازکتر از افراد بزرگسال است و همین امر موجب میشود تا ترکیبات شیمیایی موجود در ضدآفتابها به سرعت جذب پوست آنان شود و پیرو آن واکنشهای آلرژیک در نوزادان پدید آیدبرای جلوگیری از آفتاب سوختگی، لباس نوزادان باید رنگ روشن با آستینهای بلند و کلاه آنان نیز نقابدار باشد به گونهای که بر روی گوش و گردن آنان سایه بیندازد

.ازاستفاده پارچههای حریر برای لباس نوزادان خودداری کنيد چرا که موجب آفتاب سوختگی خواهد شد

پیش از بیرون بردن نوزادان یا شیرخواران در هوای گرم باید مطمئن شد که آنان آب کافی یا شیر خوردهاند

.در صورت گذراندن وقت زیاد در آفتاب، مایعات خنکی را برای نوزاد به همراه داشته باشید

- در صورت مشاهده بیقراری نوزاد، قرمزی، گریه بیش از حد یا بیادراری نوزاد را از نظر آفتاب سوختگی یا کم آبی بدن بررسی کنید نوزادانی که دچار آفتاب سوختگی شدهاند باید سریعا دور از نور خورشید قرار داده شوند و فورا کمپرسهای خنک بر محل آسیب دیده قرار بگیرد.

در صورت استفاده از هرگونه ضدآفتاب در موقعیت اضطرار بایدSPF آن لااقل 20 باشد و در نقاط کمی از بدن نوزاد مانند گونه و پشت دستها که بیشترین رویارویی با نور خورشید را دارد، مورد استفاده قرار بگیرد.

اما در کودکان (شیر خواران و کودکان بزرگتر یا سنین مدرسه )نيم ساعت قبل از قرار گرفتن در برابر نور خورشيد، كليه مناطقي كه در معرض تابش مستقيم نور آفتاب قرار دارند را با لوسيون ضدآفتاب كودكان بپوشانيد. مصرف لوسيون را در صورت نياز هر 2 ساعت يكبار تجديد نماييد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید