رطوبت پوست
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
تفاوت زگیل تناسلی و زائده های پوستی
کاشت موی طبیعی برای بانوان
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجادتیرگی دور چشم

رطوبت پوست

پوست خود را چگونه مرطوب نگه داریم؟
مقدمه:
طراوت و شادابی پوست عمدتاً به علت «رطوبت» آن است. اگر رطوبت پوست در اثر خشکی و گرمای محیط کم شود و یا اگر جریان خون پوست در اثر سرما یا کهولت سن کاهش یابد، پوست دچار چروکیدگی می شود و طراوت خود را از دست می دهد.
یکی از مواقعی که باید مراقب خشک شدن پوست شد، هنگام خروج از حمام است. مواقع دیگر عبارت اند از ماه های بسیار گرم یا بسیار سرد ، پس از شستن صورت ، ودر سنین پیری کسانی که پوست خشک دارند بیش از سایرین باید مراقب باشند.

باید بدانید که برای حفظ رطوبت پوست لازم نیست مرتب صورت خود را بشویید، چون این کار باعث پاک شدن لایه چربی محافظ پوست و خشونت آن میشود برای مرطوب نگهداشتن پوست باید از مرطوب کننده ها استفاده کنید.نوع مرطوب کننده حتماٌ باید با نظر مستقیم متخصص پوست باشد و از مصرف خودسرانه بپرهیزید چه بسا برخی مرطوب کننده ها برای پوستتان زیان اور باشند.

طرز استفاده از مرطوب کننده ها:
به این صورت است که پس از خروج از حمام ، یا شستشوی صورت و خشک کردن آ ن، کرم را به صورت نقطه نقطه بر روی نواحی مختلف پوست پیشانی، گونه، بینی و چانه بمالید و سپس آن را با ضربات آهسته نوک انگشت بر روی تمام پوست صورت و گردن خود پهن کنید.


بهتر است هر روز صبح کرم مرطوب کننده را بمالید. یک تا دو بار مرطوب کردن پوست در ابتدای روز کافی است ولی اگر حمام رفتید، پس از خروج از حمام نیز این کار را انجام دهید. اگر در آب و هوای گرم و خشک هستید و یا پوست شما خشک است، بهتر است روزی دو- سه بار پوست خود را مرطوب کنید
برای آنکه پوستی شاداب و سالم داشته باشیم نوشیدن روزانه 2- 1.5 لیتر آب،لازم و ضروری است؛ به خصوص زمانی که فرد در منطقه ای خشک و کویری زندگی می کند نوشیدن این میزان آب امری بسیار حیاتی است و باید حتی مقدار آن را افزایش داد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :