عضویتدکتر فقیهی
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها
دلایل ایجادتیرگی دور چشم

راهکارهای ساده برای کاهش چروکهای صورت

چروک ها ، نخستین علامت پیری هستند که به علت از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست، پدید می آیند. اصولا زندگی سالم و بدون هیجانات عصبی، همواره پوست را جوان و خوش رنگ، نگه می دارد، اما دشواری های زندگی ،مشغله ی زیاد، استعمال الکل، زیاده روی در آرایش، به راحتی می توانند پوست را چروک نمایند.


پوست است که سن شما را آشکارا به همه نشان می دهد. همه ما به دنبال راهی برای کاهش چروک های صورت خود هستیم.
کارشناسان معتقدند اکثر ما درحال شکست خوردن در جنگ با چین و چروک هستیم و تنها گذر عمر و از دست رفتن درخشندگی پوست را در آیینه نگاه می کنیم. بسیاری از زنان و مردان فکر می کنند روند پیر شدن پوست اجتناب ناپذیر است. اما با پیشرفت علم و دانش، امروزه هر کسی می تواند به میزان احساسات خود جوان بماند. در ادامه راه کارهایی که می توانند در کاهش خطوط روی صورت موثر باشند را به شما پیشنهاد می کنیم.

از آفتاب دوری کنید. آفتاب مهمترین دلیل ایجاد چین و چروک است. بر اساس یکی از مطالعات انجام شده روی دوقلوهای همسان، نور خورشید از ویژگی های موروثی و ژنتیکی نیز موثرتر است. در این تحقیقات فردی که کمتر در معرض آفتاب قرار داشت جوان تر از دوقلوی خود به نظر می رسید.

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. کرم ضد آفتاب نه تنها ایجاد چین و چروک را به تعویق می اندازد ، بلکه از پوست در برابر سرطان پوست نیز محافظت می نماید.

سیگار نکشید. در بسیاری از مطالعات تاثیر بسیار منفی کشیدن سیگار در روند پیر شدن پوست ثابت شده است. سیگار کشیدن آنزیمی در بدن تولید می کند که موجب شکسته شدن کلاژن و الاستیک، مهمترین اجزای تشکیل دهنده پوست، می شود. تحقیقات روی دوقلوها نشان داده برادر یا خواهری که سیگار می کشد چین و چروک بیشتری دارد و البته پوست او ۴۰ درصد نسبت به دوقلوی خود نازک تر است.
خواب کافی داشته باشید. وقتی به اندازه نمی خوابید،بدن کورتیزول بیشتری تولید می کند ،هورمونی که سلول های پوستی را تخریب می نماید. به میزان کافی استراحت کنید تا بدن شما هورمون رشد بیشتری تولید کند تا پوست شما ضخیم تر و از ایجاد چین و چروک جلوگیری شود.
به پشت بخوابید. دراز کشیدن در برخی حالات خاص باعث ایجاد خطوطی روی پوست صورت می شود که بعد از بیدار شدن ناپدید خواهد شد. خوابیدن به پهلو باعث ایجاد چین و چروک روی گونه و چانه می شود . برای کاهش این چین و چروک ها بهتر است به پشت بخوابید.

چشم های خود را جمع نکنید. تکرار مداوم هر حرکتی روی صورت باعث از کار افتادگی ماهیچه صورت شده و خطوطی عمیق بوجود می آورد که به مرور زمان به چین و چروک تبدیل می شوند. از عینک آفتابی استفاده کنید تا هم پوست دور چشم را از اشعه آفتاب محافظت کند و همچنین با عینک آفتابی چشم خود را برای دور ماندن از آفتاب جمع نمی کنید.

ماهی بخورید، خصوصا ماهی سالمون . سالمون ( و سایر ماهی های آب سرد ) نه تنها منبع غنی پروتئین بشمار می آید ، بلکه سلول های پوستی را نیز باز سازی می کند. سالمون همچنین منبع غنی مهمترین اسید چرب یعنی امگا ۳ است. پوست می تواند از امگا ۳ موجود در ماهی تغذیه کرده و در این صورت چین و چروک روی صورت کاهش می یابد.

سویا بخورید. تحقیقات ثابت کرده که سویا می تواند از پوست در برابر آفتاب محافظت نماید و یا حتی برخی از اثرات مخرب آن را ترمیم کند.

بجای قهوه از کاکائو استفاده کنید. دانشمندان کشف کرده اند کاکائو ( اگر دارای دو ماده بی رنگ به نام های اپیکاتچین و کاتچین باشد) از پوست در برابر اشعه مخرب آفتاب محافظت می کند ، گردش خون در سلول های پوستی را افزایش می دهد، در آبرسانی پوست موثر است و باعث می شود پوست صاف تر بنظر رسد.

میوه و سبزیجات بیشتری در برنامه غذایی خود بگنجانید. عامل مهم و تاثیر گزار در میوه و سبزی آنتی اکسیدان موجود در آنها است. این آنتی اکسیدان با رادیکالهای آزاد (مولکول هایی که سلول های پوستی را تخریب می کنند ) می جنگد و باعث می شود پوست جوان بماند.

از مرطوب کننده استفاده کنید. خصوصا خانم ها همیشه به فکر استفاده از کرم های ضد چروک هستند و قدرت یک مرطوب کننده ساده را نادیده می گیرند. اگر پوست مرطوب باشد جلوه زیباتری دارد و خطوط چهره کمتر به چشم می آید.

صورت خود را بیش از حد نشویید. شستن مکرر صورت چربی و رطوبت طبیعی پوست را که مانع ایجاد چروک است از بین می برد. همچنین اگر صورت خود را بیش از حد نرمال بشویید پروتئین پوست نیز شسته می شود. اگر صابونی که استفاده می کنید حاوی مرطوب کننده نیست ، بجای آن از پاک کننده استفاده نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :