دکتر فقیهیعضویت
دلایل ایجادتیرگی دور چشم
جوانسازی دوباره با آرف فرکشنال
دلایل ایجاد حساسیت به رنگ مو
تکنیک ها ی جوانسازی دست ها

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ یکی از درمانهای زیبایی ظریفی است که در آن پوست افتاده صورت به آرامی کشیده میشود تا پوستی صافتر و جوانتر به دست آید و با اثر نیروی جاذبه و بالا رفتن سن مقابله شود. تاثیرات لیفت صورت با نخ جایگزینی با تهاجم کمتر برای جراحی لیفت صورت است که صورت را بدون تحمیل عوارض جانبی مربوط به جراحی جوان و شاداب میکند. دوران بهبود لیفتینگ بدون جراحی صورت بسیار کوتاه است و این عمل روند زندگی بیمار را مختل نمیکند. متخصص زیبایی در عمل لیفت با نخ بخیه های بسیار ظریفی را روی بافت نرم صورت میزند تا ناحیه های شل و افتاده صورت را بالا ببرد و نگه دارد. البته نتایج لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ مانند جراحی کامل لیفت صورت نیست، بااین حال روش مناسبی برای جوانسازی صورت است که نتایجی ظریفتر را به دست میدهد.

لیفت با نخ چیست ؟
در لیفتینگ با نخ از نخ بخیه قابل جذب برای درمان شلی و افتادگی پوست استفاده میشود. سطح این نخ هموار نیست و خارهای دندانه مانندی دارد که باید به بافت چربی صورت گیر داده شود. گاهی اوقات لازم است بخیه تثبیت کننده دیگری در ناحیه نامشخصی مانند پشت خط رویش مو یا پشت گوش زده شود. نخ مورد استفاده ار جنس پروپیلن یا پلیدیاکسانون است.

متقاضیان مناسب
متقاضیان مناسب لیفت با نخ افراد 35 تا 65 سالی هستند که میخواهند نتایج ماندگارتر و چشمگیرتری را از نتایج تزریق ژل و بوتاکس به دست بیاورند و در عین حال برای عملهای زیبایی جراحی کامل مانند جراحی لیفت صورت یا لیفت ابرو و پیشانی آماده نیستند.

اگر شما نیز با مشکلات زیر روبرو هستید، میتوانید متقاضی لیفت با نخ باشید :
** شلی و افتادگی متوسط پوست در گونه ها، ابروها، چشمها، غبغب یا فک و گردن
** بهبود نتایج لیفت صورت یا لیفت گردن
** رفع مشکل افتادگی گونه ها و ابروها در اثر ضعف عضلانی (پتوز) در سنین پایین
نکته مهم این است که متقاضی لیفت با نخ باید انتظارات واقع بینانه از نتیجه درمان داشته باشد.

عمل زیبایی لیفت با نخ به افراد زیر توصیه نمی شود :
بیمارانی که در اثر افزایش سن پوستشان بسیار نازک، آسیب پذیر و ضعیف شده است.
بیمارانی با غبغب شدید و شل شدن و افتادگی قابل توجه پوست صورت
بیمارانی که چربی کمی در صورت دارند
افرادی که انتظار واقع بینانه از عمل لیفت صورت با نخ ندارند و از این عمل زیبایی توقع معجزه دارند

عارضه های قابل درمان به روش لیفت با نخ
این عمل زیبایی برای لیفتینگ یا بالا کشیدن و نگه داشتن ناحیه های زیر مفید است و عارضه های زیر را درمان می کند :
افتادگی ابرو
ابروهای نامتقارن
خط خنده
افتادگی و شل شدن گونه ها
رفع چین و چروک دور چشم
لیفت گونه ها
لیفت گردن
لیفت ابرو
از بین بردن چین و چروک دور لب
رفع شلی و افتادگی صورت به منظور خوش تراش کردن صورت و مشخص کردن خطوط تعریف کننده آن
صاف کردن چین و چروک پیشانی و خط اخم
متقارن کردن صورت

روش انجام لیفتینگ با نخ
لیفت با نخ عموماً تحت بیحسی موضعی انجام میشود و عمل با توجه به تعداد تارهای نخ مورد استفاده کمتر از 60 تا 90 دقیقه طول میکشد. بیماران میتوانند بلافاصله پس از درمان به خانه برگردند. در لیفت با نخ از نخ بخیه جراحی ظریفی برای بالا کشیدن و نگه داشتن ناحیه های افتاده ابرو و پیشانی، گونه ها، صورت و گردن استفاده میشود. نخها زائده های خار یا دندانه مانندی دارد که به بافتهای نرم گیر میکنند و آن را بالا میکشند. جراح نخها را با استفاده از سوزن ظریفی در محلهای به دقت تعیین شده وارد میکند.

نخ ها پس از وارد شدن به زیر پوست مانند چتر باز میشوند و ساختار نگهدارنده ای را شکل میدهند که بافتها را به آرامی بالا میکشد و در موقعیتی عمودی تر قرار میدهد تا اثر جوانسازی مورد نظر به دست آید. سوزن پس از بالا کشیدن بافتها بیرون کشیده میشود. جراح انتهای نخ را میبرد و به شکلی گره میزند که در عمق پوست پنهان شود و دیده یا حس نشود. نخ غیرقابل جذب در بافتهای عمقی باقی میماند و آنها را بالا نگه میدارد. برخلاف نخ بخیه معمولی که صاف است، نخ لیفتینگ زائده های خار یا دندانه مانندی دارد که در فواصل یکسان روی نخ قرار دارند. نخ خاردار پس از ورود به زیر پوست تحت کششی ثابت میشود که اثر تعلیق مانندی را ایجاد میکند. این اثر تعلیقی بافتهای افتاده را با ملایمت بالا میکشد. نخ شفاف است و از زیر پوست نازک یا روشن دیده نمیشود.

بررسی دردناک بودن لیفت با نخ
لیفتینگ صورت با نخ قابل جذب تحت بیحسی موضعی و به صورت سرپایی ظرف کمتر از 60 دقیقه انجام میشود. اکثر بیماران عمل را به خوبی تحمل میکنند و غالباً از کوتاه بودن زمان عمل و سهولت انجام آن متعجب میشوند. جراح نخ لیفتینگ را با سوزن ظریف در عمق زیر پوست وارد میکند و لیفت با نخ مستلزم ایجاد هیچ برش یا بخیهای نیست. نخ لیفت از روی پوست دیده نمیشود.

دوران بهبود
صورت بلافاصله پس از اتمام عمل لیفت با نخ متورم و کبود است. عوارض جانبی لیفتینگ با نخ پس از چند روز برطرف میشود. برخی بیماران با بیحسی موضع درمان یا درد مختصری مواجه میشوند که با مصرف داروی مسکن تسکین مییابد. جراح زیبایی به بیمار توصیه میکند که در دوران بهبود پس از عمل استراحت کند و سر را هنگام خوابیدن بالا بگذارد تا ورم کاهش یابد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، مجتمع آژند،بلوک آ،طبقه سوم،کلینیک صدف
تلفن : 32240828 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :